83% home win
12% draw
5% away win
Head-to-head before 2017/03/19
83FC Porto
19draws
11Vitória Setúbal
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ FC Porto | ⌀ Vitória Setúbal | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 113 | 83 | 19 | 11 | 243:81 | 1988 | 1713 | +1 | +140 |
Primeira Liga![]() |
107 | 77 | 19 | 11 | 231:80 | 1986 | 1715 | +1 | +119 |
Portugal League Cup![]() |
3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | 2078 | 1640 | +1 | +3 |
Portugal Cup![]() |
2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | 2002 | 1725 | +6 | +12 |
Portugal Supercup![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | 1969 | 1687 | +6 | +6 |
Rating comparison
FC PortoVitória Setúbal
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2016/10/29 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1616 → 1623 (+7) | 0 - 0 | FC Porto2012 → 2005 (-7) | 13 / 19 / 69 % |
| 2015/16 | 2016/03/19 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1633 → 1629 (-4) | 0 - 1 | FC Porto1988 → 1992 (+4) | 15 / 21 / 65 % |
| 2015/16 | 2015/11/08 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2130 → 2131 (+1) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1669 → 1668 (-1) | 86 / 11 / 3 % |
| 2014/15 | 2015/05/03 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1649 → 1646 (-3) | 0 - 2 | FC Porto2114 → 2117 (+3) | 9 / 16 / 75 % |
| 2014/15 | 2014/12/19 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2063 → 2065 (+2) | 4 - 0 | Vitória Setúbal1654 → 1652 (-2) | 84 / 12 / 4 % |
| 2013/14 | 2014/01/19 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2057 → 2059 (+2) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1635 → 1633 (-2) | 84 / 12 / 4 % |
| 2013/14 | 2013/08/18 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1596 → 1594 (-2) | 1 - 3 | FC Porto2128 → 2130 (+2) | 7 / 13 / 80 % |
| 2012/13 | 2013/04/27 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2101 → 2102 (+1) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1622 → 1621 (-1) | 86 / 11 / 3 % |
| 2012/13 | 2013/01/23 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1644 → 1640 (-4) | 0 - 3 | FC Porto2119 → 2123 (+4) | 9 / 15 / 76 % |
| 2012/13 | 2013/01/09 | Portugal League Cup![]() |
FC Porto2114 → 2115 (+1) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1636 → 1635 (-1) | 86 / 11 / 3 % |
| 2011/12 | 2012/02/19 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1624 → 1620 (-4) | 1 - 3 | FC Porto2069 → 2073 (+4) | 10 / 17 / 73 % |
| 2011/12 | 2012/02/05 | Portugal League Cup![]() |
FC Porto2080 → 2081 (+1) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1628 → 1627 (-1) | 85 / 11 / 4 % |
| 2011/12 | 2011/09/09 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2178 → 2179 (+1) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1660 → 1659 (-1) | 88 / 10 / 2 % |
| 2010/11 | 2011/05/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1632 → 1630 (-2) | 0 - 4 | FC Porto2193 → 2195 (+2) | 6 / 13 / 82 % |
| 2010/11 | 2010/12/06 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2136 → 2137 (+1) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1614 → 1613 (-1) | 88 / 10 / 2 % |
| 2009/10 | 2010/04/24 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1615 → 1611 (-4) | 2 - 5 | FC Porto2049 → 2053 (+4) | 11 / 17 / 72 % |
| 2009/10 | 2009/12/13 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2080 → 2081 (+1) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1571 → 1570 (-1) | 87 / 10 / 3 % |
| 2008/09 | 2009/04/26 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2033 → 2035 (+2) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1622 → 1620 (-2) | 84 / 12 / 4 % |
| 2008/09 | 2009/01/08 | Portugal League Cup![]() |
FC Porto2039 → 2040 (+1) | 2 - 1 | Vitória Setúbal1656 → 1655 (-1) | 82 / 12 / 5 % |
| 2008/09 | 2008/12/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1693 → 1685 (-8) | 0 - 3 | FC Porto2003 → 2011 (+8) | 18 / 23 / 59 % |
| 2007/08 | 2008/04/15 | Portugal Cup![]() |
Vitória Setúbal1760 → 1751 (-9) | 0 - 3 | FC Porto2038 → 2047 (+9) | 20 / 24 / 56 % |
| 2007/08 | 2008/04/12 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1766 → 1760 (-6) | 1 - 2 | FC Porto2032 → 2038 (+6) | 21 / 25 / 54 % |
| 2007/08 | 2007/11/25 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2024 → 2026 (+2) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1703 → 1701 (-2) | 79 / 14 / 7 % |
| 2006/07 | 2007/04/06 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2010 → 2012 (+2) | 5 - 1 | Vitória Setúbal1606 → 1604 (-2) | 83 / 12 / 5 % |
| 2006/07 | 2006/11/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1647 → 1641 (-6) | 0 - 3 | FC Porto2015 → 2021 (+6) | 14 / 20 / 66 % |
| 2006/07 | 2006/08/19 | Portugal Supercup neutral ground |
FC Porto1969 → 1975 (+6) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1687 → 1681 (-6) | 67 / 20 / 13 % |
| 2005/06 | 2006/05/14 | Portugal Cup neutral ground |
FC Porto1966 → 1969 (+3) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1690 → 1687 (-3) | 66 / 20 / 14 % |
| 2005/06 | 2006/03/10 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1725 → 1714 (-11) | 0 - 2 | FC Porto1924 → 1935 (+11) | 26 / 28 / 46 % |
| 2005/06 | 2005/10/29 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1918 → 1911 (-7) | 0 - 0 | Vitória Setúbal1737 → 1744 (+7) | 67 / 20 / 13 % |
| 2004/05 | 2005/04/16 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1914 → 1917 (+3) | 2 - 1 | Vitória Setúbal1684 → 1681 (-3) | 72 / 18 / 11 % |
| 2004/05 | 2004/11/29 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1680 → 1676 (-4) | 0 - 1 | FC Porto2011 → 2015 (+4) | 16 / 22 / 62 % |
| 2002/03 | 2003/04/06 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2020 → 2022 (+2) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1604 → 1602 (-2) | 84 / 12 / 4 % |
| 2002/03 | 2002/11/09 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1686 → 1680 (-6) | 0 - 1 | FC Porto1927 → 1933 (+6) | 23 / 26 / 51 % |
| 2001/02 | 2002/02/16 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1617 → 1609 (-8) | 1 - 4 | FC Porto1917 → 1925 (+8) | 18 / 23 / 58 % |
| 2001/02 | 2001/09/22 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1996 → 1999 (+3) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1655 → 1652 (-3) | 80 / 14 / 6 % |
| 1999/00 | 2000/04/22 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1993 → 1995 (+2) | 4 - 1 | Vitória Setúbal1638 → 1636 (-2) | 81 / 13 / 6 % |
| 1999/00 | 1999/12/13 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1667 → 1661 (-6) | 1 - 4 | FC Porto2040 → 2046 (+6) | 14 / 20 / 66 % |
| 1998/99 | 1999/05/02 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1978 → 1982 (+4) | 6 - 0 | Vitória Setúbal1696 → 1692 (-4) | 76 / 16 / 8 % |
| 1998/99 | 1998/11/30 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1644 → 1639 (-5) | 1 - 2 | FC Porto1934 → 1939 (+5) | 19 / 24 / 57 % |
| 1997/98 | 1998/03/01 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1981 → 1982 (+1) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1632 → 1631 (-1) | 81 / 13 / 6 % |
| 1997/98 | 1997/10/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1645 → 1652 (+7) | 1 - 1 | FC Porto2038 → 2031 (-7) | 13 / 19 / 69 % |
| 1996/97 | 1997/01/31 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1657 → 1654 (-3) | 1 - 3 | FC Porto2125 → 2128 (+3) | 9 / 16 / 75 % |
| 1996/97 | 1996/08/25 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2040 → 2031 (-9) | 2 - 2 | Vitória Setúbal1614 → 1623 (+9) | 84 / 12 / 4 % |
| 1994/95 | 1995/02/19 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2032 → 2033 (+1) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1614 → 1613 (-1) | 84 / 12 / 4 % |
| 1994/95 | 1994/09/17 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1718 → 1713 (-5) | 2 - 3 | FC Porto2025 → 2030 (+5) | 18 / 23 / 59 % |
| 1993/94 | 1994/03/24 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1656 → 1662 (+6) | 3 - 3 | FC Porto1992 → 1986 (-6) | 16 / 22 / 62 % |
| 1993/94 | 1993/10/17 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1963 → 1965 (+2) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1614 → 1612 (-2) | 81 / 13 / 6 % |
| 1990/91 | 1991/03/17 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2063 → 2065 (+2) | 4 - 1 | Vitória Setúbal1666 → 1664 (-2) | 83 / 12 / 5 % |
| 1990/91 | 1990/10/21 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1671 → 1665 (-6) | 0 - 2 | FC Porto2016 → 2022 (+6) | 15 / 21 / 63 % |
| 1989/90 | 1990/05/06 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2013 → 2015 (+2) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1696 → 1694 (-2) | 79 / 14 / 7 % |
| 1989/90 | 1990/01/07 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1719 → 1714 (-5) | 0 - 1 | FC Porto1988 → 1993 (+5) | 21 / 25 / 55 % |
| 1988/89 | 1989/05/07 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1975 → 1957 (-18) | 0 - 1 | Vitória Setúbal1680 → 1698 (+18) | 77 / 15 / 8 % |
| 1988/89 | 1988/12/11 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1689 → 1694 (+5) | 0 - 0 | FC Porto1988 → 1983 (-5) | 18 / 23 / 58 % |
| 1987/88 | 1988/03/20 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2080 → 2081 (+1) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1684 → 1683 (-1) | 83 / 12 / 5 % |
| 1987/88 | 1987/10/10 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1645 → 1652 (+7) | 4 - 4 | FC Porto2060 → 2053 (-7) | 12 / 18 / 71 % |
| 1985/86 | 1986/04/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1617 → 1614 (-3) | 0 - 1 | FC Porto2035 → 2038 (+3) | 11 / 18 / 71 % |
| 1985/86 | 1985/12/22 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2038 → 2040 (+2) | 5 - 0 | Vitória Setúbal1637 → 1635 (-2) | 83 / 12 / 5 % |
| 1984/85 | 1985/02/16 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2025 → 2028 (+3) | 4 - 0 | Vitória Setúbal1673 → 1670 (-3) | 81 / 13 / 6 % |
| 1984/85 | 1984/09/23 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1740 → 1729 (-11) | 0 - 3 | FC Porto1967 → 1978 (+11) | 24 / 27 / 50 % |
| 1983/84 | 1984/04/15 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1742 → 1746 (+4) | 1 - 1 | FC Porto2004 → 2000 (-4) | 21 / 25 / 54 % |
| 1983/84 | 1983/12/11 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1972 → 1974 (+2) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1678 → 1676 (-2) | 77 / 15 / 8 % |
| 1982/83 | 1983/02/27 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1645 → 1668 (+23) | 3 - 1 | FC Porto1966 → 1943 (-23) | 17 / 22 / 61 % |
| 1982/83 | 1982/10/17 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1977 → 1980 (+3) | 4 - 0 | Vitória Setúbal1647 → 1644 (-3) | 79 / 14 / 7 % |
| 1981/82 | 1982/03/08 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1916 → 1918 (+2) | 2 - 1 | Vitória Setúbal1666 → 1664 (-2) | 73 / 17 / 10 % |
| 1981/82 | 1981/11/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1691 → 1696 (+5) | 1 - 1 | FC Porto1991 → 1986 (-5) | 18 / 23 / 58 % |
| 1980/81 | 1981/01/25 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1998 → 2001 (+3) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1684 → 1681 (-3) | 78 / 14 / 7 % |
| 1980/81 | 1980/09/07 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1658 → 1675 (+17) | 1 - 0 | FC Porto2044 → 2027 (-17) | 13 / 19 / 68 % |
| 1979/80 | 1980/02/24 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1671 → 1666 (-5) | 0 - 2 | FC Porto2052 → 2057 (+5) | 13 / 19 / 67 % |
| 1979/80 | 1979/09/16 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2027 → 2029 (+2) | 3 - 1 | Vitória Setúbal1704 → 1702 (-2) | 79 / 14 / 7 % |
| 1978/79 | 1979/01/07 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1969 → 1972 (+3) | 5 - 1 | Vitória Setúbal1664 → 1661 (-3) | 78 / 15 / 8 % |
| 1978/79 | 1978/08/27 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1672 → 1668 (-4) | 0 - 1 | FC Porto1999 → 2003 (+4) | 17 / 22 / 61 % |
| 1977/78 | 1978/02/12 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1732 → 1721 (-11) | 1 - 4 | FC Porto1968 → 1979 (+11) | 23 / 26 / 51 % |
| 1977/78 | 1977/09/04 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1918 → 1924 (+6) | 3 - 0 | Vitória Setúbal1737 → 1731 (-6) | 67 / 20 / 13 % |
| 1976/77 | 1977/04/30 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1917 → 1922 (+5) | 3 - 1 | Vitória Setúbal1734 → 1729 (-5) | 67 / 20 / 13 % |
| 1976/77 | 1976/12/19 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1768 → 1758 (-10) | 0 - 1 | FC Porto1876 → 1886 (+10) | 34 / 29 / 36 % |
| 1975/76 | 1976/05/23 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1892 → 1898 (+6) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1753 → 1747 (-6) | 62 / 22 / 16 % |
| 1975/76 | 1975/12/28 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1749 → 1750 (+1) | 2 - 2 | FC Porto1890 → 1889 (-1) | 31 / 29 / 40 % |
| 1974/75 | 1975/03/02 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1867 → 1863 (-4) | 1 - 1 | Vitória Setúbal1819 → 1823 (+4) | 52 / 26 / 22 % |
| 1974/75 | 1974/11/03 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1890 → 1888 (-2) | 1 - 1 | FC Porto1921 → 1923 (+2) | 43 / 29 / 29 % |
| 1973/74 | 1974/05/05 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1940 → 1936 (-4) | 0 - 0 | FC Porto1908 → 1912 (+4) | 50 / 27 / 23 % |
| 1973/74 | 1973/12/16 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1875 → 1890 (+15) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1965 → 1950 (-15) | 36 / 29 / 34 % |
| 1972/73 | 1973/01/21 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1849 → 1863 (+14) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1922 → 1908 (-14) | 38 / 29 / 33 % |
| 1972/73 | 1972/10/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1942 → 1951 (+9) | 3 - 0 | FC Porto1858 → 1849 (-9) | 56 / 24 / 19 % |
| 1971/72 | 1972/05/14 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1816 → 1807 (-9) | 0 - 1 | Vitória Setúbal1964 → 1973 (+9) | 31 / 29 / 40 % |
| 1971/72 | 1971/12/26 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1950 → 1957 (+7) | 2 - 0 | FC Porto1840 → 1833 (-7) | 59 / 23 / 18 % |
| 1970/71 | 1971/02/21 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1875 → 1885 (+10) | 2 - 1 | Vitória Setúbal1979 → 1969 (-10) | 35 / 29 / 36 % |
| 1970/71 | 1970/11/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1989 → 1994 (+5) | 2 - 0 | FC Porto1808 → 1803 (-5) | 67 / 20 / 13 % |
| 1969/70 | 1970/03/01 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1863 → 1845 (-18) | 0 - 3 | Vitória Setúbal1948 → 1966 (+18) | 37 / 29 / 34 % |
| 1969/70 | 1969/11/09 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1914 → 1929 (+15) | 5 - 0 | FC Porto1920 → 1905 (-15) | 46 / 28 / 27 % |
| 1968/69 | 1969/01/05 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1944 → 1951 (+7) | 3 - 2 | Vitória Setúbal1931 → 1924 (-7) | 48 / 27 / 25 % |
| 1968/69 | 1968/09/15 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1865 → 1880 (+15) | 3 - 1 | FC Porto1958 → 1943 (-15) | 36 / 29 / 35 % |
| 1967/68 | 1968/05/12 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1882 → 1871 (-11) | 1 - 2 | FC Porto1945 → 1956 (+11) | 39 / 29 / 32 % |
| 1967/68 | 1968/01/14 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1968 → 1975 (+7) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1845 → 1838 (-7) | 61 / 23 / 17 % |
| 1966/67 | 1967/04/09 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1773 → 1765 (-8) | 0 - 1 | FC Porto1950 → 1958 (+8) | 28 / 28 / 44 % |
| 1966/67 | 1966/12/04 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1918 → 1924 (+6) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1766 → 1760 (-6) | 64 / 21 / 15 % |
| 1965/66 | 1966/02/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1788 → 1789 (+1) | 1 - 1 | FC Porto1939 → 1938 (-1) | 30 / 29 / 41 % |
| 1965/66 | 1965/10/10 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1979 → 1972 (-7) | 0 - 0 | Vitória Setúbal1745 → 1752 (+7) | 72 / 17 / 11 % |
| 1964/65 | 1965/05/02 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1974 → 1977 (+3) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1798 → 1795 (-3) | 66 / 20 / 14 % |
| 1964/65 | 1965/01/03 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1747 → 1740 (-7) | 0 - 1 | FC Porto1960 → 1967 (+7) | 25 / 27 / 48 % |
| 1963/64 | 1964/02/09 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1995 → 1999 (+4) | 5 - 0 | Vitória Setúbal1715 → 1711 (-4) | 76 / 16 / 9 % |
| 1963/64 | 1963/11/10 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1685 → 1700 (+15) | 2 - 1 | FC Porto1992 → 1977 (-15) | 18 / 23 / 59 % |
| 1962/63 | 1963/03/24 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2012 → 2013 (+1) | 3 - 2 | Vitória Setúbal1670 → 1669 (-1) | 80 / 14 / 6 % |
| 1962/63 | 1962/12/16 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1650 → 1656 (+6) | 1 - 1 | FC Porto1973 → 1967 (-6) | 17 / 22 / 61 % |
| 1959/60 | 1960/02/21 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1939 → 1941 (+2) | 1 - 0 | Vitória Setúbal1676 → 1674 (-2) | 75 / 16 / 9 % |
| 1959/60 | 1959/10/25 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1697 → 1691 (-6) | 0 - 1 | FC Porto1944 → 1950 (+6) | 22 / 26 / 52 % |
| 1958/59 | 1958/12/28 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1721 → 1726 (+5) | 3 - 3 | FC Porto2009 → 2004 (-5) | 19 / 24 / 57 % |
| 1958/59 | 1958/09/14 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2028 → 2020 (-8) | 3 - 3 | Vitória Setúbal1702 → 1710 (+8) | 79 / 14 / 7 % |
| 1957/58 | 1958/01/12 | Primeira Liga![]() |
FC Porto2022 → 2024 (+2) | 5 - 0 | Vitória Setúbal1639 → 1637 (-2) | 82 / 12 / 5 % |
| 1957/58 | 1957/10/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1706 → 1701 (-5) | 0 - 1 | FC Porto1992 → 1997 (+5) | 19 / 24 / 57 % |
| 1956/57 | 1957/03/31 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1996 → 1999 (+3) | 4 - 1 | Vitória Setúbal1692 → 1689 (-3) | 78 / 15 / 8 % |
| 1956/57 | 1956/12/09 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1727 → 1714 (-13) | 1 - 7 | FC Porto1960 → 1973 (+13) | 23 / 26 / 50 % |
| 1955/56 | 1956/02/12 | Primeira Liga![]() |
FC Porto1934 → 1940 (+6) | 4 - 1 | Vitória Setúbal1753 → 1747 (-6) | 67 / 20 / 13 % |
| 1955/56 | 1955/10/16 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1779 → 1777 (-2) | 1 - 1 | FC Porto1810 → 1812 (+2) | 43 / 29 / 29 % |
