46% home win
28% draw
27% away win
Head-to-head before 2017/04/07
17FK Pirmasens
12draws
16Eintracht Trier
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ FK Pirmasens | ⌀ Eintracht Trier | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 45 | 17 | 12 | 16 | 81:61 | 1662 | 1544 | -3 | -113 |
Regionalliga (2nd level)![]() |
20 | 8 | 8 | 4 | 36:24 | 1733 | 1570 | -2 | -39 |
Deutsche Meisterschaft![]() |
14 | 7 | 3 | 4 | 38:15 | 1827 | 1618 | -2 | -23 |
Regionalliga (4th level)![]() |
5 | 1 | 1 | 3 | 2:7 | 1232 | 1294 | -3 | -13 |
2. Bundesliga![]() |
4 | 1 | 0 | 3 | 4:11 | 1449 | 1479 | -6 | -25 |
Regionalliga (3rd level)![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | 1313 | 1531 | -7 | -13 |
Rating comparison
FK PirmasensEintracht Trier
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2016/10/05 | Regionalliga (4th level)![]() |
Eintracht Trier1252 → 1264 (+12) | 3 - 0 | FK Pirmasens1236 → 1224 (-12) | 48 / 27 / 25 % |
| 2015/16 | 2016/05/14 | Regionalliga (4th level)![]() |
FK Pirmasens1229 → 1219 (-10) | 0 - 1 | Eintracht Trier1322 → 1332 (+10) | 36 / 29 / 35 % |
| 2015/16 | 2015/11/07 | Regionalliga (4th level)![]() |
Eintracht Trier1377 → 1384 (+7) | 3 - 0 | FK Pirmasens1245 → 1238 (-7) | 62 / 22 / 16 % |
| 2014/15 | 2015/05/23 | Regionalliga (4th level)![]() |
FK Pirmasens1248 → 1260 (+12) | 2 - 0 | Eintracht Trier1278 → 1266 (-12) | 43 / 29 / 29 % |
| 2014/15 | 2014/11/08 | Regionalliga (4th level)![]() |
Eintracht Trier1241 → 1237 (-4) | 0 - 0 | FK Pirmasens1202 → 1206 (+4) | 51 / 26 / 23 % |
| 1999/00 | 2000/03/29 | Regionalliga (3rd level)![]() |
FK Pirmasens1308 → 1298 (-10) | 0 - 2 | Eintracht Trier1518 → 1528 (+10) | 25 / 27 / 48 % |
| 1999/00 | 1999/08/25 | Regionalliga (3rd level)![]() |
Eintracht Trier1544 → 1547 (+3) | 2 - 1 | FK Pirmasens1317 → 1314 (-3) | 71 / 18 / 11 % |
| 1977/78 | 1978/03/31 | 2. Bundesliga![]() |
FK Pirmasens1373 → 1357 (-16) | 0 - 4 | Eintracht Trier1520 → 1536 (+16) | 31 / 29 / 40 % |
| 1977/78 | 1977/10/21 | 2. Bundesliga![]() |
Eintracht Trier1478 → 1489 (+11) | 5 - 0 | FK Pirmasens1410 → 1399 (-11) | 54 / 25 / 21 % |
| 1976/77 | 1977/03/26 | 2. Bundesliga![]() |
FK Pirmasens1474 → 1486 (+12) | 4 - 1 | Eintracht Trier1462 → 1450 (-12) | 48 / 27 / 25 % |
| 1976/77 | 1976/10/23 | 2. Bundesliga![]() |
Eintracht Trier1455 → 1465 (+10) | 1 - 0 | FK Pirmasens1540 → 1530 (-10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1972/73 | 1972/12/31 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1441 → 1433 (-8) | 1 - 3 | FK Pirmasens1718 → 1726 (+8) | 20 / 24 / 56 % |
| 1972/73 | 1972/09/17 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1664 → 1670 (+6) | 5 - 1 | Eintracht Trier1483 → 1477 (-6) | 67 / 20 / 13 % |
| 1971/72 | 1972/02/13 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1688 → 1671 (-17) | 0 - 1 | Eintracht Trier1490 → 1507 (+17) | 69 / 19 / 12 % |
| 1971/72 | 1971/10/31 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1486 → 1477 (-9) | 2 - 4 | FK Pirmasens1745 → 1754 (+9) | 21 / 25 / 53 % |
| 1970/71 | 1970/11/22 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1528 → 1517 (-11) | 2 - 4 | FK Pirmasens1715 → 1726 (+11) | 27 / 28 / 45 % |
| 1970/71 | 1970/08/09 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1723 → 1716 (-7) | 1 - 1 | Eintracht Trier1539 → 1546 (+7) | 67 / 20 / 13 % |
| 1969/70 | 1970/01/18 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1536 → 1557 (+21) | 3 - 1 | FK Pirmasens1771 → 1750 (-21) | 23 / 26 / 50 % |
| 1969/70 | 1969/10/05 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1736 → 1744 (+8) | 5 - 0 | Eintracht Trier1592 → 1584 (-8) | 63 / 21 / 15 % |
| 1968/69 | 1969/01/12 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1699 → 1704 (+5) | 2 - 1 | Eintracht Trier1589 → 1584 (-5) | 59 / 23 / 18 % |
| 1968/69 | 1968/09/29 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1555 → 1557 (+2) | 2 - 2 | FK Pirmasens1723 → 1721 (-2) | 29 / 29 / 43 % |
| 1967/68 | 1967/12/03 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1603 → 1601 (-2) | 1 - 1 | FK Pirmasens1631 → 1633 (+2) | 43 / 29 / 28 % |
| 1967/68 | 1967/08/20 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1654 → 1661 (+7) | 1 - 0 | Eintracht Trier1650 → 1643 (-7) | 47 / 28 / 26 % |
| 1966/67 | 1966/12/04 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1765 → 1759 (-6) | 2 - 2 | Eintracht Trier1615 → 1621 (+6) | 64 / 21 / 15 % |
| 1966/67 | 1966/08/21 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1581 → 1583 (+2) | 1 - 1 | FK Pirmasens1735 → 1733 (-2) | 30 / 29 / 41 % |
| 1965/66 | 1965/12/05 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1597 → 1597 (0) | 1 - 1 | FK Pirmasens1703 → 1703 (0) | 35 / 29 / 36 % |
| 1965/66 | 1965/08/22 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1716 → 1722 (+6) | 1 - 0 | Eintracht Trier1688 → 1682 (-6) | 50 / 27 / 24 % |
| 1964/65 | 1965/02/28 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1678 → 1688 (+10) | 1 - 0 | FK Pirmasens1772 → 1762 (-10) | 36 / 29 / 35 % |
| 1964/65 | 1964/10/04 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1761 → 1756 (-5) | 1 - 1 | Eintracht Trier1652 → 1657 (+5) | 59 / 23 / 18 % |
| 1963/64 | 1964/01/26 | Regionalliga (2nd level)![]() |
Eintracht Trier1558 → 1581 (+23) | 2 - 0 | FK Pirmasens1867 → 1844 (-23) | 18 / 23 / 59 % |
| 1963/64 | 1963/09/01 | Regionalliga (2nd level)![]() |
FK Pirmasens1866 → 1858 (-8) | 1 - 1 | Eintracht Trier1536 → 1544 (+8) | 79 / 14 / 7 % |
| 1961/62 | 1962/01/28 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1543 → 1559 (+16) | 1 - 0 | FK Pirmasens1883 → 1867 (-16) | 16 / 21 / 63 % |
| 1961/62 | 1961/08/27 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1865 → 1869 (+4) | 7 - 0 | Eintracht Trier1576 → 1572 (-4) | 77 / 15 / 8 % |
| 1960/61 | 1961/03/12 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1570 → 1575 (+5) | 1 - 1 | FK Pirmasens1876 → 1871 (-5) | 18 / 23 / 59 % |
| 1960/61 | 1960/10/30 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1859 → 1851 (-8) | 0 - 0 | Eintracht Trier1565 → 1573 (+8) | 77 / 15 / 8 % |
| 1959/60 | 1960/03/13 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1561 → 1555 (-6) | 2 - 5 | FK Pirmasens1924 → 1930 (+6) | 14 / 20 / 65 % |
| 1959/60 | 1959/10/25 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1880 → 1885 (+5) | 7 - 1 | Eintracht Trier1618 → 1613 (-5) | 74 / 16 / 9 % |
| 1958/59 | 1959/01/25 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1655 → 1646 (-9) | 0 - 2 | FK Pirmasens1909 → 1918 (+9) | 22 / 25 / 53 % |
| 1958/59 | 1958/09/07 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1813 → 1819 (+6) | 5 - 2 | Eintracht Trier1627 → 1621 (-6) | 67 / 20 / 13 % |
| 1957/58 | 1958/03/23 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1796 → 1790 (-6) | 2 - 2 | Eintracht Trier1631 → 1637 (+6) | 65 / 20 / 14 % |
| 1957/58 | 1957/11/03 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1666 → 1653 (-13) | 0 - 2 | FK Pirmasens1820 → 1833 (+13) | 30 / 29 / 41 % |
| 1956/57 | 1957/02/17 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1657 → 1665 (+8) | 1 - 0 | FK Pirmasens1684 → 1676 (-8) | 43 / 29 / 28 % |
| 1956/57 | 1956/10/07 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1725 → 1735 (+10) | 5 - 0 | Eintracht Trier1632 → 1622 (-10) | 57 / 24 / 19 % |
| 1955/56 | 1956/03/25 | Deutsche Meisterschaft![]() |
Eintracht Trier1666 → 1677 (+11) | 2 - 1 | FK Pirmasens1793 → 1782 (-11) | 33 / 29 / 38 % |
| 1955/56 | 1955/11/27 | Deutsche Meisterschaft![]() |
FK Pirmasens1747 → 1725 (-22) | 1 - 3 | Eintracht Trier1684 → 1706 (+22) | 54 / 25 / 21 % |
