53% home win
26% draw
22% away win
Head-to-head before 2016/04/03
6GD Estoril
5draws
5Paços de Ferreira
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ GD Estoril | ⌀ Paços de Ferreira | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 16 | 6 | 5 | 5 | 15:13 | 1654 | 1668 | +1 | +22 |
Primeira Liga![]() |
13 | 6 | 4 | 3 | 14:10 | 1667 | 1664 | +3 | +37 |
Portugal League Cup![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | 1577 | 1673 | -2 | -4 |
Portugal Cup![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 1633 | 1713 | -11 | -11 |
Rating comparison
GD EstorilPaços de Ferreira
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015/16 | 2015/11/29 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1701 → 1713 (+12) | 2 - 0 | GD Estoril1739 → 1727 (-12) | 42 / 29 / 29 % |
| 2014/15 | 2015/04/13 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1718 → 1724 (+6) | 1 - 0 | Paços de Ferreira1679 → 1673 (-6) | 51 / 26 / 23 % |
| 2014/15 | 2014/12/01 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1697 → 1696 (-1) | 1 - 1 | GD Estoril1777 → 1778 (+1) | 37 / 29 / 33 % |
| 2013/14 | 2014/04/14 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1838 → 1842 (+4) | 1 - 0 | Paços de Ferreira1682 → 1678 (-4) | 64 / 21 / 15 % |
| 2013/14 | 2013/12/07 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1736 → 1716 (-20) | 0 - 3 | GD Estoril1794 → 1814 (+20) | 40 / 29 / 31 % |
| 2012/13 | 2013/02/05 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1801 → 1805 (+4) | 1 - 0 | GD Estoril1645 → 1641 (-4) | 64 / 21 / 15 % |
| 2012/13 | 2012/10/21 | Portugal Cup![]() |
GD Estoril1633 → 1622 (-11) | 1 - 2 | Paços de Ferreira1713 → 1724 (+11) | 37 / 29 / 33 % |
| 2012/13 | 2012/08/26 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1612 → 1611 (-1) | 1 - 1 | Paços de Ferreira1683 → 1684 (+1) | 38 / 29 / 32 % |
| 2011/12 | 2012/02/05 | Portugal League Cup![]() |
GD Estoril1631 → 1622 (-9) | 0 - 1 | Paços de Ferreira1664 → 1673 (+9) | 42 / 29 / 29 % |
| 2009/10 | 2009/10/10 | Portugal League Cup![]() |
Paços de Ferreira1682 → 1677 (-5) | 0 - 0 | GD Estoril1523 → 1528 (+5) | 65 / 21 / 15 % |
| 1993/94 | 1994/03/13 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1544 → 1553 (+9) | 2 - 1 | Paços de Ferreira1611 → 1602 (-9) | 39 / 29 / 32 % |
| 1993/94 | 1993/10/03 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1649 → 1645 (-4) | 0 - 0 | GD Estoril1609 → 1613 (+4) | 51 / 26 / 23 % |
| 1992/93 | 1993/03/21 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1591 → 1589 (-2) | 0 - 0 | Paços de Ferreira1612 → 1614 (+2) | 44 / 28 / 28 % |
| 1992/93 | 1992/10/18 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1604 → 1615 (+11) | 2 - 0 | GD Estoril1602 → 1591 (-11) | 46 / 28 / 26 % |
| 1991/92 | 1992/05/16 | Primeira Liga![]() |
Paços de Ferreira1604 → 1590 (-14) | 1 - 2 | GD Estoril1577 → 1591 (+14) | 49 / 27 / 24 % |
| 1991/92 | 1992/01/05 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1623 → 1632 (+9) | 3 - 1 | Paços de Ferreira1571 → 1562 (-9) | 52 / 26 / 22 % |
