54% home win
25% draw
21% away win
Head-to-head before 2011/01/22
14KVC Westerlo
4draws
7Sint-Truidense VV
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ KVC Westerlo | ⌀ Sint-Truidense VV | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 25 | 14 | 4 | 7 | 35:26 | 1657 | 1657 | +3 | +73 |
Eerste Klasse A![]() |
25 | 14 | 4 | 7 | 35:26 | 1657 | 1657 | +3 | +73 |
Rating comparison
KVC WesterloSint-Truidense VV
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | 2010/10/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1666 → 1653 (-13) | 1 - 2 | KVC Westerlo1675 → 1688 (+13) | 45 / 28 / 27 % |
| 2009/10 | 2010/02/03 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1667 → 1654 (-13) | 0 - 1 | KVC Westerlo1664 → 1677 (+13) | 47 / 28 / 26 % |
| 2009/10 | 2009/09/26 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1638 → 1651 (+13) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1700 → 1687 (-13) | 39 / 29 / 32 % |
| 2007/08 | 2008/04/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1533 → 1520 (-13) | 0 - 2 | KVC Westerlo1681 → 1694 (+13) | 31 / 29 / 40 % |
| 2007/08 | 2007/11/10 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1629 → 1636 (+7) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1534 → 1527 (-7) | 57 / 24 / 19 % |
| 2006/07 | 2007/02/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1603 → 1586 (-17) | 0 - 2 | KVC Westerlo1651 → 1668 (+17) | 41 / 29 / 30 % |
| 2006/07 | 2006/09/09 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1646 → 1652 (+6) | 1 - 0 | Sint-Truidense VV1608 → 1602 (-6) | 51 / 26 / 23 % |
| 2005/06 | 2006/03/04 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1642 → 1648 (+6) | 2 - 1 | Sint-Truidense VV1597 → 1591 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 2005/06 | 2005/09/24 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1619 → 1607 (-12) | 0 - 1 | KVC Westerlo1660 → 1672 (+12) | 42 / 29 / 30 % |
| 2004/05 | 2005/05/08 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1600 → 1608 (+8) | 1 - 0 | KVC Westerlo1633 → 1625 (-8) | 42 / 29 / 29 % |
| 2004/05 | 2004/12/04 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1661 → 1668 (+7) | 2 - 1 | Sint-Truidense VV1641 → 1634 (-7) | 49 / 27 / 24 % |
| 2003/04 | 2004/02/07 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1712 → 1725 (+13) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1724 → 1711 (-13) | 45 / 28 / 27 % |
| 2003/04 | 2003/08/30 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1752 → 1747 (-5) | 0 - 0 | KVC Westerlo1647 → 1652 (+5) | 59 / 23 / 18 % |
| 2002/03 | 2003/02/15 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1784 → 1788 (+4) | 1 - 0 | KVC Westerlo1621 → 1617 (-4) | 65 / 21 / 14 % |
| 2002/03 | 2002/09/14 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1621 → 1605 (-16) | 0 - 3 | Sint-Truidense VV1741 → 1757 (+16) | 33 / 29 / 37 % |
| 2001/02 | 2002/03/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1665 → 1676 (+11) | 2 - 0 | KVC Westerlo1668 → 1657 (-11) | 46 / 28 / 26 % |
| 2001/02 | 2001/10/10 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1669 → 1667 (-2) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1682 → 1684 (+2) | 45 / 28 / 27 % |
| 2000/01 | 2001/04/28 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1720 → 1697 (-23) | 4 - 6 | Sint-Truidense VV1613 → 1636 (+23) | 59 / 23 / 18 % |
| 2000/01 | 2000/11/25 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1651 → 1640 (-11) | 1 - 2 | KVC Westerlo1700 → 1711 (+11) | 41 / 29 / 30 % |
| 1999/00 | 2000/03/11 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1656 → 1663 (+7) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1635 → 1628 (-7) | 49 / 27 / 24 % |
| 1999/00 | 1999/10/13 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1681 → 1688 (+7) | 2 - 1 | KVC Westerlo1667 → 1660 (-7) | 48 / 27 / 25 % |
| 1998/99 | 1998/12/19 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1698 → 1694 (-4) | 0 - 0 | KVC Westerlo1670 → 1674 (+4) | 50 / 27 / 24 % |
| 1998/99 | 1998/08/29 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1681 → 1657 (-24) | 1 - 4 | Sint-Truidense VV1639 → 1663 (+24) | 51 / 26 / 23 % |
| 1997/98 | 1998/01/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1705 → 1700 (-5) | 0 - 0 | KVC Westerlo1619 → 1624 (+5) | 56 / 24 / 19 % |
| 1997/98 | 1997/08/09 | Eerste Klasse A![]() |
KVC Westerlo1605 → 1621 (+16) | 4 - 1 | Sint-Truidense VV1680 → 1664 (-16) | 38 / 29 / 33 % |
