19% home win
23% draw
58% away win
Head-to-head before 2017/03/15
5SC Faetano
11draws
11SP Tre Penne
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ SC Faetano | ⌀ SP Tre Penne | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 27 | 5 | 11 | 11 | 22:36 | 640 | 768 | +1 | +14 |
Campionato![]() |
22 | 5 | 8 | 9 | 21:28 | 648 | 764 | +1 | +16 |
San Marino Cup![]() |
5 | 0 | 3 | 2 | 1:8 | 606 | 788 | 0 | -2 |
Rating comparison
SC FaetanoSP Tre Penne
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2017/02/12 | Campionato![]() |
SC Faetano569 → 574 (+5) | 0 - 0 | SP Tre Penne846 → 841 (-5) | 20 / 24 / 56 % |
| 2016/17 | 2016/11/23 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Penne819 → 824 (+5) | 3 - 0 | SC Faetano600 → 595 (-5) | 71 / 18 / 11 % |
| 2015/16 | 2016/03/29 | San Marino Cup![]() |
SC Faetano550 → 554 (+4) | 0 - 0 | SP Tre Penne780 → 776 (-4) | 24 / 27 / 50 % |
| 2015/16 | 2015/11/07 | Campionato![]() |
SP Tre Penne673 → 683 (+10) | 2 - 0 | SC Faetano653 → 643 (-10) | 49 / 27 / 24 % |
| 2015/16 | 2015/10/21 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Penne669 → 666 (-3) | 1 - 1 | SC Faetano670 → 673 (+3) | 46 / 28 / 26 % |
| 2014/15 | 2014/11/29 | Campionato![]() |
SP Tre Penne735 → 730 (-5) | 1 - 1 | SC Faetano645 → 650 (+5) | 57 / 24 / 19 % |
| 2013/14 | 2014/05/08 | Campionato neutral ground |
SC Faetano712 → 725 (+13) | 2 - 1 | SP Tre Penne807 → 794 (-13) | 26 / 28 / 46 % |
| 2013/14 | 2014/03/29 | Campionato![]() |
SC Faetano681 → 682 (+1) | 0 - 0 | SP Tre Penne829 → 828 (-1) | 31 / 29 / 40 % |
| 2013/14 | 2014/01/12 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Penne844 → 837 (-7) | 0 - 0 | SC Faetano626 → 633 (+7) | 71 / 18 / 11 % |
| 2013/14 | 2013/10/23 | San Marino Cup![]() |
SC Faetano585 → 574 (-11) | 0 - 4 | SP Tre Penne827 → 838 (+11) | 23 / 26 / 51 % |
| 2013/14 | 2013/10/20 | Campionato![]() |
SP Tre Penne835 → 827 (-8) | 1 - 1 | SC Faetano577 → 585 (+8) | 74 / 16 / 9 % |
| 2012/13 | 2012/12/01 | Campionato![]() |
SP Tre Penne801 → 784 (-17) | 0 - 1 | SC Faetano575 → 592 (+17) | 71 / 18 / 11 % |
| 2011/12 | 2012/05/10 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne804 → 810 (+6) | 2 - 1 | SC Faetano654 → 648 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 2011/12 | 2012/02/25 | Campionato![]() |
SP Tre Penne792 → 796 (+4) | 2 - 0 | SC Faetano589 → 585 (-4) | 69 / 19 / 12 % |
| 2010/11 | 2010/11/28 | Campionato![]() |
SC Faetano698 → 682 (-16) | 1 - 4 | SP Tre Penne825 → 841 (+16) | 33 / 29 / 38 % |
| 2009/10 | 2010/05/21 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne861 → 868 (+7) | 1 - 0 | SC Faetano745 → 738 (-7) | 48 / 27 / 25 % |
| 2009/10 | 2010/03/28 | Campionato![]() |
SC Faetano712 → 723 (+11) | 3 - 2 | SP Tre Penne843 → 832 (-11) | 32 / 29 / 39 % |
| 2009/10 | 2009/10/17 | Campionato![]() |
SP Tre Penne764 → 737 (-27) | 0 - 3 | SC Faetano642 → 669 (+27) | 61 / 23 / 17 % |
| 2008/09 | 2009/05/07 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne757 → 765 (+8) | 1 - 0 | SC Faetano669 → 661 (-8) | 45 / 28 / 27 % |
| 2008/09 | 2009/02/15 | Campionato![]() |
SC Faetano699 → 697 (-2) | 1 - 1 | SP Tre Penne732 → 734 (+2) | 42 / 29 / 29 % |
| 2007/08 | 2008/05/16 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne767 → 754 (-13) | 1 - 2 | SC Faetano675 → 688 (+13) | 45 / 28 / 27 % |
| 2007/08 | 2007/12/14 | Campionato![]() |
SC Faetano642 → 642 (0) | 1 - 1 | SP Tre Penne737 → 737 (0) | 36 / 29 / 35 % |
| 2006/07 | 2006/12/02 | Campionato![]() |
SC Faetano584 → 569 (-15) | 2 - 4 | SP Tre Penne690 → 705 (+15) | 35 / 29 / 36 % |
| 2005/06 | 2006/04/02 | Campionato![]() |
SC Faetano605 → 595 (-10) | 0 - 1 | SP Tre Penne720 → 730 (+10) | 34 / 29 / 37 % |
| 2005/06 | 2005/10/26 | Campionato![]() |
SP Tre Penne676 → 682 (+6) | 2 - 1 | SC Faetano624 → 618 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 2004/05 | 2004/10/30 | Campionato![]() |
SP Tre Penne677 → 674 (-3) | 1 - 1 | SC Faetano656 → 659 (+3) | 49 / 27 / 24 % |
| 2003/04 | 2003/12/06 | Campionato![]() |
SC Faetano639 → 636 (-3) | 0 - 0 | SP Tre Penne634 → 637 (+3) | 47 / 28 / 26 % |
