38% home win
29% draw
33% away win
Head-to-head before 2000/09/22
9SC Salgueiros
9draws
18Vitória Guimarães
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ SC Salgueiros | ⌀ Vitória Guimarães | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 36 | 9 | 9 | 18 | 30:54 | 1618 | 1742 | 0 | -5 |
Primeira Liga![]() |
36 | 9 | 9 | 18 | 30:54 | 1618 | 1742 | 0 | -5 |
Rating comparison
SC SalgueirosVitória Guimarães
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1999/00 | 2000/05/05 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1723 → 1718 (-5) | 2 - 2 | SC Salgueiros1619 → 1624 (+5) | 58 / 23 / 18 % |
| 1999/00 | 2000/01/07 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1647 → 1638 (-9) | 0 - 1 | Vitória Guimarães1780 → 1789 (+9) | 32 / 29 / 39 % |
| 1998/99 | 1999/02/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1743 → 1740 (-3) | 3 - 3 | SC Salgueiros1717 → 1720 (+3) | 49 / 27 / 24 % |
| 1998/99 | 1998/09/12 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1744 → 1752 (+8) | 3 - 2 | Vitória Guimarães1776 → 1768 (-8) | 43 / 29 / 29 % |
| 1997/98 | 1998/03/29 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1731 → 1729 (-2) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1778 → 1780 (+2) | 41 / 29 / 30 % |
| 1997/98 | 1997/11/23 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1777 → 1787 (+10) | 3 - 0 | SC Salgueiros1706 → 1696 (-10) | 55 / 25 / 20 % |
| 1996/97 | 1997/03/02 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1635 → 1637 (+2) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1802 → 1800 (-2) | 29 / 29 / 43 % |
| 1996/97 | 1996/09/29 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1797 → 1780 (-17) | 1 - 2 | SC Salgueiros1592 → 1609 (+17) | 69 / 19 / 12 % |
| 1995/96 | 1996/02/17 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1670 → 1660 (-10) | 1 - 2 | Vitória Guimarães1753 → 1763 (+10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1995/96 | 1995/10/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1793 → 1777 (-16) | 1 - 2 | SC Salgueiros1646 → 1662 (+16) | 63 / 21 / 15 % |
| 1994/95 | 1995/02/05 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1713 → 1721 (+8) | 3 - 1 | SC Salgueiros1630 → 1622 (-8) | 56 / 24 / 20 % |
| 1994/95 | 1994/08/28 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1640 → 1638 (-2) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1682 → 1684 (+2) | 41 / 29 / 30 % |
| 1993/94 | 1994/02/27 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1689 → 1695 (+6) | 1 - 0 | SC Salgueiros1637 → 1631 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 1993/94 | 1993/09/19 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1595 → 1605 (+10) | 1 - 0 | Vitória Guimarães1696 → 1686 (-10) | 35 / 29 / 35 % |
| 1992/93 | 1993/03/14 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1612 → 1601 (-11) | 0 - 1 | Vitória Guimarães1666 → 1677 (+11) | 40 / 29 / 31 % |
| 1992/93 | 1992/10/04 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1713 → 1699 (-14) | 0 - 1 | SC Salgueiros1650 → 1664 (+14) | 54 / 25 / 21 % |
| 1991/92 | 1992/03/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1702 → 1707 (+5) | 1 - 0 | SC Salgueiros1600 → 1595 (-5) | 58 / 24 / 18 % |
| 1991/92 | 1991/10/05 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1619 → 1608 (-11) | 0 - 1 | Vitória Guimarães1688 → 1699 (+11) | 39 / 29 / 32 % |
| 1990/91 | 1991/03/17 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1675 → 1680 (+5) | 2 - 1 | SC Salgueiros1591 → 1586 (-5) | 56 / 24 / 19 % |
| 1990/91 | 1990/10/21 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1562 → 1564 (+2) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1726 → 1724 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 1987/88 | 1988/04/09 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1564 → 1566 (+2) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1729 → 1727 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 1987/88 | 1987/10/31 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1813 → 1818 (+5) | 3 - 0 | SC Salgueiros1601 → 1596 (-5) | 70 / 18 / 12 % |
| 1986/87 | 1987/04/26 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1582 → 1587 (+5) | 0 - 0 | Vitória Guimarães1853 → 1848 (-5) | 20 / 25 / 55 % |
| 1986/87 | 1986/11/16 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1854 → 1858 (+4) | 2 - 0 | SC Salgueiros1604 → 1600 (-4) | 73 / 17 / 10 % |
| 1985/86 | 1986/01/26 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1759 → 1753 (-6) | 0 - 0 | SC Salgueiros1619 → 1625 (+6) | 63 / 22 / 16 % |
| 1985/86 | 1985/09/15 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1612 → 1593 (-19) | 0 - 3 | Vitória Guimarães1690 → 1709 (+19) | 38 / 29 / 33 % |
| 1984/85 | 1985/05/19 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1587 → 1597 (+10) | 2 - 1 | Vitória Guimarães1682 → 1672 (-10) | 36 / 29 / 35 % |
| 1984/85 | 1984/12/16 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1674 → 1678 (+4) | 4 - 3 | SC Salgueiros1557 → 1553 (-4) | 60 / 23 / 17 % |
| 1983/84 | 1984/02/19 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1571 → 1584 (+13) | 2 - 1 | Vitória Guimarães1760 → 1747 (-13) | 27 / 28 / 45 % |
| 1983/84 | 1983/09/11 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1758 → 1765 (+7) | 4 - 0 | SC Salgueiros1597 → 1590 (-7) | 65 / 21 / 14 % |
| 1982/83 | 1983/02/13 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1777 → 1759 (-18) | 0 - 1 | SC Salgueiros1535 → 1553 (+18) | 73 / 17 / 10 % |
| 1982/83 | 1982/09/26 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1496 → 1490 (-6) | 0 - 1 | Vitória Guimarães1764 → 1770 (+6) | 21 / 25 / 54 % |
| 1961/62 | 1962/03/18 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1731 → 1738 (+7) | 6 - 1 | SC Salgueiros1557 → 1550 (-7) | 66 / 20 / 14 % |
| 1961/62 | 1961/11/19 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1640 → 1650 (+10) | 1 - 0 | Vitória Guimarães1728 → 1718 (-10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1960/61 | 1961/02/12 | Primeira Liga![]() |
SC Salgueiros1617 → 1608 (-9) | 2 - 3 | Vitória Guimarães1762 → 1771 (+9) | 31 / 29 / 40 % |
| 1960/61 | 1960/10/23 | Primeira Liga![]() |
Vitória Guimarães1717 → 1723 (+6) | 2 - 1 | SC Salgueiros1650 → 1644 (-6) | 54 / 25 / 21 % |
