50% home win
27% draw
23% away win
Head-to-head before 2018/01/23
20Sint-Truidense VV
16draws
20KV Mechelen
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Sint-Truidense VV | ⌀ KV Mechelen | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 56 | 20 | 16 | 20 | 70:74 | 1656 | 1703 | +1 | +59 |
Eerste Klasse A![]() |
55 | 20 | 15 | 20 | 68:72 | 1658 | 1702 | +1 | +57 |
Belgian Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1574 | 1737 | +2 | +2 |
Rating comparison
Sint-Truidense VVKV Mechelen
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017/18 | 2017/09/23 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1703 → 1716 (+13) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1761 → 1748 (-13) | 40 / 29 / 31 % |
| 2016/17 | 2017/05/19 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1694 → 1713 (+19) | 7 - 0 | KV Mechelen1747 → 1728 (-19) | 40 / 29 / 31 % |
| 2016/17 | 2017/04/26 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1777 → 1781 (+4) | 1 - 0 | Sint-Truidense VV1639 → 1635 (-4) | 62 / 22 / 16 % |
| 2016/17 | 2017/01/25 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1608 → 1619 (+11) | 2 - 1 | KV Mechelen1755 → 1744 (-11) | 31 / 29 / 40 % |
| 2016/17 | 2016/11/29 | Belgian Cup![]() |
Sint-Truidense VV1574 → 1576 (+2) | 2 - 2 | KV Mechelen1737 → 1735 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 2016/17 | 2016/09/10 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1731 → 1737 (+6) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1595 → 1589 (-6) | 62 / 22 / 16 % |
| 2015/16 | 2016/04/30 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1736 → 1730 (-6) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1608 → 1614 (+6) | 61 / 22 / 16 % |
| 2015/16 | 2016/04/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1614 → 1605 (-9) | 0 - 1 | KV Mechelen1748 → 1757 (+9) | 32 / 29 / 39 % |
| 2015/16 | 2016/02/14 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1655 → 1636 (-19) | 0 - 3 | KV Mechelen1719 → 1738 (+19) | 39 / 29 / 32 % |
| 2015/16 | 2015/10/17 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1736 → 1746 (+10) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1685 → 1675 (-10) | 52 / 26 / 22 % |
| 2011/12 | 2011/12/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1570 → 1570 (0) | 0 - 0 | KV Mechelen1676 → 1676 (0) | 35 / 29 / 36 % |
| 2011/12 | 2011/07/30 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1703 → 1708 (+5) | 2 - 1 | Sint-Truidense VV1595 → 1590 (-5) | 59 / 23 / 18 % |
| 2010/11 | 2011/04/30 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1590 → 1600 (+10) | 2 - 1 | KV Mechelen1707 → 1697 (-10) | 34 / 29 / 37 % |
| 2010/11 | 2011/04/02 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1716 → 1710 (-6) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1592 → 1598 (+6) | 61 / 22 / 17 % |
| 2010/11 | 2011/02/23 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1611 → 1602 (-9) | 0 - 1 | KV Mechelen1731 → 1740 (+9) | 33 / 29 / 37 % |
| 2010/11 | 2010/08/28 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1729 → 1725 (-4) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1700 → 1704 (+4) | 50 / 27 / 24 % |
| 2009/10 | 2009/12/26 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1654 → 1667 (+13) | 5 - 2 | KV Mechelen1673 → 1660 (-13) | 44 / 28 / 28 % |
| 2009/10 | 2009/08/29 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1695 → 1675 (-20) | 0 - 2 | Sint-Truidense VV1676 → 1696 (+20) | 48 / 27 / 24 % |
| 2007/08 | 2008/05/10 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1579 → 1565 (-14) | 2 - 3 | Sint-Truidense VV1515 → 1529 (+14) | 54 / 25 / 21 % |
| 2007/08 | 2007/12/22 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1523 → 1509 (-14) | 0 - 1 | KV Mechelen1475 → 1489 (+14) | 52 / 26 / 22 % |
| 2002/03 | 2003/02/22 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1449 → 1455 (+6) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1788 → 1782 (-6) | 16 / 21 / 63 % |
| 2002/03 | 2002/09/21 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1757 → 1762 (+5) | 5 - 1 | KV Mechelen1522 → 1517 (-5) | 72 / 17 / 10 % |
| 2000/01 | 2001/04/07 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1573 → 1561 (-12) | 1 - 2 | Sint-Truidense VV1599 → 1611 (+12) | 43 / 29 / 28 % |
| 2000/01 | 2000/10/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1641 → 1647 (+6) | 1 - 0 | KV Mechelen1574 → 1568 (-6) | 54 / 25 / 21 % |
| 1999/00 | 2000/03/04 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1623 → 1635 (+12) | 3 - 1 | KV Mechelen1647 → 1635 (-12) | 43 / 28 / 28 % |
| 1999/00 | 1999/10/02 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1602 → 1612 (+10) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1691 → 1681 (-10) | 36 / 29 / 34 % |
| 1996/97 | 1997/02/15 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1657 → 1637 (-20) | 0 - 2 | Sint-Truidense VV1645 → 1665 (+20) | 48 / 27 / 25 % |
| 1996/97 | 1996/09/15 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1654 → 1642 (-12) | 2 - 3 | KV Mechelen1676 → 1688 (+12) | 44 / 28 / 28 % |
| 1995/96 | 1995/12/26 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1693 → 1702 (+9) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1657 → 1648 (-9) | 50 / 26 / 23 % |
| 1995/96 | 1995/08/16 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1707 → 1703 (-4) | 2 - 2 | KV Mechelen1673 → 1677 (+4) | 50 / 27 / 23 % |
| 1994/95 | 1995/05/20 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1693 → 1704 (+11) | 2 - 0 | KV Mechelen1695 → 1684 (-11) | 46 / 28 / 26 % |
| 1994/95 | 1995/02/01 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1721 → 1707 (-14) | 0 - 1 | Sint-Truidense VV1659 → 1673 (+14) | 54 / 25 / 21 % |
| 1990/91 | 1991/04/06 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1945 → 1948 (+3) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1616 → 1613 (-3) | 79 / 14 / 7 % |
| 1990/91 | 1990/11/10 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1661 → 1651 (-10) | 0 - 3 | KV Mechelen1930 → 1940 (+10) | 21 / 25 / 55 % |
| 1989/90 | 1990/04/14 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1667 → 1683 (+16) | 1 - 0 | KV Mechelen2027 → 2011 (-16) | 15 / 20 / 65 % |
| 1989/90 | 1989/11/18 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen2024 → 2026 (+2) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1652 → 1650 (-2) | 82 / 13 / 5 % |
| 1988/89 | 1989/03/29 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1687 → 1693 (+6) | 0 - 0 | KV Mechelen2055 → 2049 (-6) | 14 / 20 / 66 % |
| 1988/89 | 1988/10/01 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1997 → 2000 (+3) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1698 → 1695 (-3) | 77 / 15 / 8 % |
| 1987/88 | 1988/02/27 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1625 → 1631 (+6) | 0 - 0 | KV Mechelen1940 → 1934 (-6) | 17 / 23 / 60 % |
| 1987/88 | 1987/09/12 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1886 → 1890 (+4) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1625 → 1621 (-4) | 74 / 16 / 9 % |
| 1973/74 | 1974/03/31 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1720 → 1705 (-15) | 1 - 2 | Sint-Truidense VV1626 → 1641 (+15) | 57 / 24 / 19 % |
| 1973/74 | 1974/02/23 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1593 → 1595 (+2) | 1 - 1 | KV Mechelen1748 → 1746 (-2) | 30 / 29 / 41 % |
| 1972/73 | 1973/03/11 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1709 → 1703 (-6) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1582 → 1588 (+6) | 61 / 22 / 17 % |
| 1972/73 | 1972/10/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1605 → 1604 (-1) | 2 - 2 | KV Mechelen1668 → 1669 (+1) | 39 / 29 / 32 % |
| 1971/72 | 1972/03/26 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1657 → 1654 (-3) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1648 → 1651 (+3) | 47 / 27 / 25 % |
| 1971/72 | 1971/11/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1671 → 1649 (-22) | 0 - 2 | KV Mechelen1592 → 1614 (+22) | 56 / 25 / 20 % |
| 1968/69 | 1969/03/23 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1733 → 1736 (+3) | 2 - 1 | KV Mechelen1548 → 1545 (-3) | 67 / 20 / 13 % |
| 1968/69 | 1968/11/10 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1606 → 1607 (+1) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1752 → 1751 (-1) | 31 / 29 / 40 % |
| 1967/68 | 1968/04/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1733 → 1718 (-15) | 1 - 2 | KV Mechelen1619 → 1634 (+15) | 60 / 23 / 17 % |
| 1967/68 | 1968/01/07 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1620 → 1610 (-10) | 0 - 1 | Sint-Truidense VV1705 → 1715 (+10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1966/67 | 1967/04/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1718 → 1725 (+7) | 4 - 2 | KV Mechelen1611 → 1604 (-7) | 59 / 23 / 18 % |
| 1966/67 | 1966/11/20 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1612 → 1612 (0) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1717 → 1717 (0) | 35 / 29 / 36 % |
| 1965/66 | 1966/05/08 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1750 → 1754 (+4) | 1 - 0 | KV Mechelen1627 → 1623 (-4) | 61 / 23 / 17 % |
| 1965/66 | 1965/11/14 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1583 → 1586 (+3) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1779 → 1776 (-3) | 26 / 28 / 46 % |
| 1963/64 | 1964/02/23 | Eerste Klasse A![]() |
KV Mechelen1519 → 1536 (+17) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1673 → 1656 (-17) | 30 / 29 / 41 % |
| 1963/64 | 1963/11/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1665 → 1672 (+7) | 3 - 1 | KV Mechelen1548 → 1541 (-7) | 60 / 23 / 17 % |
