44% home win
28% draw
27% away win
Head-to-head before 2017/04/13
14SP Tre Penne
7draws
6SS Folgore/Falciano
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ SP Tre Penne | ⌀ SS Folgore/Falciano | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 27 | 14 | 7 | 6 | 38:24 | 754 | 631 | +1 | +16 |
Campionato![]() |
26 | 14 | 6 | 6 | 37:23 | 753 | 622 | 0 | +11 |
San Marino Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 780 | 864 | +5 | +5 |
Rating comparison
SP Tre PenneSS Folgore/Falciano
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2016/11/05 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano894 → 879 (-15) | 0 - 1 | SP Tre Penne782 → 797 (+15) | 59 / 23 / 18 % |
| 2015/16 | 2016/05/16 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne789 → 791 (+2) | 1 - 1 | SS Folgore/Falciano876 → 874 (-2) | 27 / 28 / 45 % |
| 2015/16 | 2016/04/21 | San Marino Cup![]() |
SS Folgore/Falciano864 → 859 (-5) | 1 - 1 | SP Tre Penne780 → 785 (+5) | 56 / 24 / 19 % |
| 2015/16 | 2016/02/28 | Campionato![]() |
SP Tre Penne736 → 754 (+18) | 2 - 0 | SS Folgore/Falciano895 → 877 (-18) | 30 / 29 / 42 % |
| 2015/16 | 2015/09/12 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano875 → 857 (-18) | 0 - 1 | SP Tre Penne596 → 614 (+18) | 76 / 16 / 9 % |
| 2014/15 | 2015/03/14 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano795 → 801 (+6) | 3 - 1 | SP Tre Penne669 → 663 (-6) | 61 / 22 / 17 % |
| 2014/15 | 2014/10/05 | Campionato![]() |
SP Tre Penne788 → 775 (-13) | 0 - 1 | SS Folgore/Falciano775 → 788 (+13) | 48 / 27 / 25 % |
| 2013/14 | 2014/05/03 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne810 → 807 (-3) | 1 - 1 | SS Folgore/Falciano707 → 710 (+3) | 47 / 28 / 26 % |
| 2013/14 | 2013/11/24 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano615 → 619 (+4) | 1 - 1 | SP Tre Penne866 → 862 (-4) | 22 / 26 / 52 % |
| 2012/13 | 2013/05/18 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne775 → 783 (+8) | 2 - 0 | SS Folgore/Falciano593 → 585 (-8) | 56 / 24 / 20 % |
| 2012/13 | 2013/03/17 | Campionato![]() |
SP Tre Penne780 → 763 (-17) | 1 - 2 | SS Folgore/Falciano573 → 590 (+17) | 70 / 19 / 12 % |
| 2012/13 | 2012/10/06 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano505 → 521 (+16) | 1 - 0 | SP Tre Penne838 → 822 (-16) | 16 / 22 / 62 % |
| 2011/12 | 2012/03/17 | Campionato![]() |
SP Tre Penne795 → 798 (+3) | 2 - 0 | SS Folgore/Falciano499 → 496 (-3) | 77 / 15 / 8 % |
| 2011/12 | 2011/10/02 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano493 → 485 (-8) | 1 - 4 | SP Tre Penne813 → 821 (+8) | 17 / 22 / 61 % |
| 2010/11 | 2011/04/09 | Campionato![]() |
SP Tre Penne818 → 821 (+3) | 3 - 1 | SS Folgore/Falciano522 → 519 (-3) | 77 / 15 / 8 % |
| 2010/11 | 2010/11/06 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano521 → 517 (-4) | 1 - 2 | SP Tre Penne844 → 848 (+4) | 17 / 22 / 61 % |
| 2009/10 | 2010/03/20 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano515 → 510 (-5) | 0 - 1 | SP Tre Penne828 → 833 (+5) | 18 / 23 / 60 % |
| 2009/10 | 2010/02/24 | Campionato![]() |
SP Tre Penne800 → 802 (+2) | 2 - 1 | SS Folgore/Falciano529 → 527 (-2) | 75 / 16 / 9 % |
| 2008/09 | 2008/11/30 | Campionato![]() |
SP Tre Penne717 → 711 (-6) | 1 - 1 | SS Folgore/Falciano578 → 584 (+6) | 62 / 22 / 16 % |
| 2007/08 | 2008/04/20 | Campionato![]() |
SP Tre Penne786 → 791 (+5) | 2 - 0 | SS Folgore/Falciano595 → 590 (-5) | 68 / 19 / 13 % |
| 2007/08 | 2007/11/10 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano586 → 578 (-8) | 1 - 2 | SP Tre Penne746 → 754 (+8) | 30 / 29 / 42 % |
| 2006/07 | 2006/11/24 | Campionato![]() |
SP Tre Penne714 → 690 (-24) | 1 - 3 | SS Folgore/Falciano563 → 587 (+24) | 64 / 21 / 15 % |
| 2005/06 | 2006/03/24 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano554 → 556 (+2) | 1 - 1 | SP Tre Penne727 → 725 (-2) | 28 / 28 / 43 % |
| 2005/06 | 2005/10/15 | Campionato![]() |
SP Tre Penne701 → 684 (-17) | 0 - 1 | SS Folgore/Falciano510 → 527 (+17) | 68 / 19 / 13 % |
| 2004/05 | 2004/12/18 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano496 → 484 (-12) | 1 - 3 | SP Tre Penne673 → 685 (+12) | 28 / 28 / 44 % |
| 2003/04 | 2004/03/27 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano501 → 500 (-1) | 1 - 1 | SP Tre Penne582 → 583 (+1) | 37 / 29 / 33 % |
| 2003/04 | 2003/10/07 | Campionato![]() |
SP Tre Penne602 → 609 (+7) | 1 - 0 | SS Folgore/Falciano608 → 601 (-7) | 46 / 28 / 27 % |
