34% home win
29% draw
37% away win
Head-to-head before 2012/03/07
6SS Pennarossa
4draws
8SP Tre Penne
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ SS Pennarossa | ⌀ SP Tre Penne | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 18 | 6 | 4 | 8 | 22:29 | 747 | 731 | -2 | -42 |
Campionato![]() |
17 | 6 | 3 | 8 | 21:28 | 749 | 727 | -3 | -47 |
San Marino Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 721 | 794 | +5 | +5 |
Rating comparison
SS PennarossaSP Tre Penne
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011/12 | 2011/10/26 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Penne794 → 789 (-5) | 1 - 1 | SS Pennarossa721 → 726 (+5) | 55 / 25 / 20 % |
| 2010/11 | 2011/05/16 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne811 → 822 (+11) | 3 - 1 | SS Pennarossa721 → 710 (-11) | 45 / 28 / 27 % |
| 2010/11 | 2010/11/20 | Campionato![]() |
SP Tre Penne841 → 825 (-16) | 0 - 1 | SS Pennarossa687 → 703 (+16) | 64 / 21 / 15 % |
| 2009/10 | 2010/03/06 | Campionato![]() |
SP Tre Penne814 → 809 (-5) | 1 - 1 | SS Pennarossa735 → 740 (+5) | 56 / 25 / 20 % |
| 2009/10 | 2009/09/27 | Campionato![]() |
SS Pennarossa714 → 691 (-23) | 0 - 4 | SP Tre Penne730 → 753 (+23) | 44 / 28 / 27 % |
| 2008/09 | 2009/03/15 | Campionato![]() |
SP Tre Penne774 → 769 (-5) | 1 - 1 | SS Pennarossa671 → 676 (+5) | 58 / 23 / 18 % |
| 2008/09 | 2008/10/20 | Campionato![]() |
SS Pennarossa644 → 633 (-11) | 1 - 2 | SP Tre Penne715 → 726 (+11) | 38 / 29 / 32 % |
| 2007/08 | 2008/04/06 | Campionato![]() |
SS Pennarossa701 → 681 (-20) | 0 - 3 | SP Tre Penne753 → 773 (+20) | 40 / 29 / 31 % |
| 2007/08 | 2007/10/28 | Campionato![]() |
SP Tre Penne721 → 730 (+9) | 4 - 3 | SS Pennarossa772 → 763 (-9) | 40 / 29 / 31 % |
| 2006/07 | 2007/04/01 | Campionato![]() |
SP Tre Penne675 → 695 (+20) | 3 - 0 | SS Pennarossa821 → 801 (-20) | 31 / 29 / 40 % |
| 2006/07 | 2006/09/30 | Campionato![]() |
SS Pennarossa836 → 841 (+5) | 1 - 0 | SP Tre Penne738 → 733 (-5) | 58 / 24 / 18 % |
| 2005/06 | 2006/05/02 | Campionato neutral ground |
SP Tre Penne740 → 733 (-7) | 2 - 3 | SS Pennarossa849 → 856 (+7) | 25 / 27 / 47 % |
| 2005/06 | 2006/04/19 | Campionato neutral ground |
SS Pennarossa839 → 836 (-3) | 1 - 1 | SP Tre Penne742 → 745 (+3) | 46 / 28 / 26 % |
| 2005/06 | 2006/01/21 | Campionato![]() |
SP Tre Penne708 → 718 (+10) | 2 - 1 | SS Pennarossa809 → 799 (-10) | 35 / 29 / 35 % |
| 2004/05 | 2005/03/24 | Campionato![]() |
SP Tre Penne733 → 713 (-20) | 0 - 3 | SS Pennarossa775 → 795 (+20) | 41 / 29 / 30 % |
| 2004/05 | 2004/10/17 | Campionato![]() |
SS Pennarossa777 → 761 (-16) | 1 - 2 | SP Tre Penne646 → 662 (+16) | 62 / 22 / 16 % |
| 2003/04 | 2004/03/20 | Campionato![]() |
SS Pennarossa731 → 737 (+6) | 2 - 0 | SP Tre Penne607 → 601 (-6) | 61 / 22 / 17 % |
| 2003/04 | 2003/10/03 | Campionato![]() |
SP Tre Penne614 → 602 (-12) | 0 - 1 | SS Pennarossa644 → 656 (+12) | 43 / 29 / 29 % |
