25% home win
27% draw
48% away win
Head-to-head before 2012/04/29
18TB Tvøroyri
10draws
12ÍF Fuglafjørður
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ TB Tvøroyri | ⌀ ÍF Fuglafjørður | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 40 | 18 | 10 | 12 | 80:58 | 1133 | 996 | -2 | -60 |
Effodeildin![]() |
38 | 18 | 10 | 10 | 77:45 | 1154 | 1001 | -1 | -37 |
Faroe Islands Cup![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 3:13 | 730 | 914 | -12 | -23 |
Rating comparison
TB TvøroyriÍF Fuglafjørður
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005/06 | 2005/10/22 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður956 → 949 (-7) | 0 - 0 | TB Tvøroyri782 → 789 (+7) | 66 / 20 / 14 % |
| 2005/06 | 2005/08/07 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri774 → 766 (-8) | 0 - 1 | ÍF Fuglafjørður933 → 941 (+8) | 30 / 29 / 42 % |
| 2004/05 | 2005/05/01 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður944 → 947 (+3) | 1 - 0 | TB Tvøroyri754 → 751 (-3) | 68 / 19 / 13 % |
| 2003/04 | 2004/04/17 | Faroe Islands Cup![]() |
ÍF Fuglafjørður927 → 933 (+6) | 8 - 3 | TB Tvøroyri720 → 714 (-6) | 70 / 19 / 12 % |
| 2003/04 | 2004/04/03 | Faroe Islands Cup![]() |
TB Tvøroyri740 → 723 (-17) | 0 - 5 | ÍF Fuglafjørður900 → 917 (+17) | 30 / 29 / 42 % |
| 1998/99 | 1998/08/30 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður925 → 911 (-14) | 1 - 2 | TB Tvøroyri876 → 890 (+14) | 52 / 26 / 22 % |
| 1997/98 | 1998/06/01 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri911 → 909 (-2) | 2 - 2 | ÍF Fuglafjørður933 → 935 (+2) | 44 / 28 / 28 % |
| 1996/97 | 1996/09/08 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri964 → 951 (-13) | 1 - 2 | ÍF Fuglafjørður946 → 959 (+13) | 48 / 27 / 25 % |
| 1995/96 | 1996/05/19 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður916 → 916 (0) | 2 - 2 | TB Tvøroyri1013 → 1013 (0) | 36 / 29 / 35 % |
| 1994/95 | 1994/08/28 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður930 → 920 (-10) | 1 - 2 | TB Tvøroyri1023 → 1033 (+10) | 36 / 29 / 35 % |
| 1993/94 | 1994/05/24 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1018 → 1029 (+11) | 5 - 1 | ÍF Fuglafjørður958 → 947 (-11) | 53 / 25 / 21 % |
| 1993/94 | 1993/08/08 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður949 → 959 (+10) | 3 - 2 | TB Tvøroyri1032 → 1022 (-10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1992/93 | 1993/04/12 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1075 → 1083 (+8) | 3 - 0 | ÍF Fuglafjørður951 → 943 (-8) | 61 / 22 / 17 % |
| 1988/89 | 1988/07/17 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1008 → 1018 (+10) | 3 - 2 | TB Tvøroyri1094 → 1084 (-10) | 37 / 29 / 34 % |
| 1987/88 | 1988/05/01 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1151 → 1145 (-6) | 0 - 0 | ÍF Fuglafjørður987 → 993 (+6) | 65 / 21 / 14 % |
| 1985/86 | 1985/09/01 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður971 → 991 (+20) | 2 - 0 | TB Tvøroyri1193 → 1173 (-20) | 24 / 27 / 49 % |
| 1984/85 | 1985/05/19 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1262 → 1265 (+3) | 1 - 0 | ÍF Fuglafjørður1025 → 1022 (-3) | 72 / 17 / 10 % |
| 1982/83 | 1982/09/12 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1055 → 1061 (+6) | 0 - 0 | TB Tvøroyri1376 → 1370 (-6) | 17 / 22 / 61 % |
| 1981/82 | 1982/06/20 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1389 → 1392 (+3) | 4 - 1 | ÍF Fuglafjørður1096 → 1093 (-3) | 77 / 15 / 8 % |
| 1981/82 | 1981/08/30 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1166 → 1155 (-11) | 0 - 3 | TB Tvøroyri1408 → 1419 (+11) | 23 / 26 / 51 % |
| 1980/81 | 1981/05/17 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1441 → 1423 (-18) | 0 - 1 | ÍF Fuglafjørður1159 → 1177 (+18) | 76 / 16 / 8 % |
| 1980/81 | 1980/08/17 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1188 → 1192 (+4) | 2 - 2 | TB Tvøroyri1422 → 1418 (-4) | 23 / 26 / 50 % |
| 1979/80 | 1980/05/11 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1412 → 1418 (+6) | 4 - 1 | ÍF Fuglafjørður1223 → 1217 (-6) | 68 / 19 / 13 % |
| 1979/80 | 1979/08/12 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1150 → 1170 (+20) | 3 - 1 | TB Tvøroyri1376 → 1356 (-20) | 24 / 27 / 49 % |
| 1978/79 | 1979/04/29 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1354 → 1346 (-8) | 1 - 1 | ÍF Fuglafjørður1088 → 1096 (+8) | 75 / 16 / 9 % |
| 1978/79 | 1978/08/27 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1351 → 1354 (+3) | 2 - 0 | ÍF Fuglafjørður1065 → 1062 (-3) | 76 / 15 / 8 % |
| 1977/78 | 1978/05/21 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1067 → 1059 (-8) | 1 - 3 | TB Tvøroyri1341 → 1349 (+8) | 20 / 25 / 55 % |
| 1977/78 | 1977/09/11 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður1020 → 1034 (+14) | 2 - 1 | TB Tvøroyri1282 → 1268 (-14) | 21 / 25 / 54 % |
| 1976/77 | 1977/06/05 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1244 → 1246 (+2) | 2 - 1 | ÍF Fuglafjørður973 → 971 (-2) | 75 / 16 / 9 % |
| 1976/77 | 1976/09/19 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1226 → 1230 (+4) | 5 - 1 | ÍF Fuglafjørður971 → 967 (-4) | 74 / 17 / 10 % |
| 1976/77 | 1976/07/11 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður977 → 965 (-12) | 1 - 3 | TB Tvøroyri1150 → 1162 (+12) | 28 / 28 / 43 % |
| 1975/76 | 1975/08/31 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1144 → 1118 (-26) | 0 - 2 | ÍF Fuglafjørður930 → 956 (+26) | 70 / 18 / 12 % |
| 1974/75 | 1975/05/25 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður957 → 960 (+3) | 1 - 1 | TB Tvøroyri1161 → 1158 (-3) | 26 / 27 / 47 % |
| 1974/75 | 1974/08/11 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1109 → 1102 (-7) | 1 - 1 | ÍF Fuglafjørður920 → 927 (+7) | 68 / 19 / 13 % |
| 1973/74 | 1974/04/21 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður901 → 905 (+4) | 3 - 3 | TB Tvøroyri1139 → 1135 (-4) | 23 / 26 / 51 % |
| 1972/73 | 1973/05/27 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1134 → 1139 (+5) | 5 - 2 | ÍF Fuglafjørður941 → 936 (-5) | 68 / 19 / 13 % |
| 1972/73 | 1973/05/06 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður932 → 925 (-7) | 0 - 1 | TB Tvøroyri1134 → 1141 (+7) | 26 / 28 / 47 % |
| 1972/73 | 1972/09/03 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1128 → 1134 (+6) | 5 - 1 | ÍF Fuglafjørður939 → 933 (-6) | 68 / 19 / 13 % |
| 1971/72 | 1972/06/18 | Effodeildin![]() |
ÍF Fuglafjørður980 → 964 (-16) | 0 - 3 | TB Tvøroyri1118 → 1134 (+16) | 32 / 29 / 39 % |
| 1971/72 | 1971/07/25 | Effodeildin![]() |
TB Tvøroyri1095 → 1104 (+9) | 5 - 1 | ÍF Fuglafjørður991 → 982 (-9) | 58 / 23 / 18 % |
