35% home win
29% draw
35% away win
Head-to-head before 2017/12/13
3União da Madeira
8draws
1CD Aves
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ União da Madeira | ⌀ CD Aves | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 12 | 3 | 8 | 1 | 17:15 | 1548 | 1558 | +3 | +33 |
Segunda Liga![]() |
10 | 3 | 6 | 1 | 14:12 | 1539 | 1564 | +3 | +31 |
Portugal Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3:3 | 1611 | 1535 | +1 | +1 |
Portugal League Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1573 | 1525 | +1 | +1 |
Rating comparison
União da MadeiraCD Aves
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2017/04/30 | Segunda Liga![]() |
União da Madeira (as União Madeira)1563 → 1561 (-2) | 2 - 2 | CD Aves1605 → 1607 (+2) | 41 / 29 / 30 % |
| 2016/17 | 2016/12/10 | Segunda Liga![]() |
CD Aves1616 → 1624 (+8) | 3 - 1 | União da Madeira (as União Madeira)1543 → 1535 (-8) | 55 / 25 / 20 % |
| 2015/16 | 2015/11/22 | Portugal Cup![]() |
CD Aves1535 → 1534 (-1) | 3 - 3 | União da Madeira (as União Madeira)1611 → 1612 (+1) | 38 / 29 / 33 % |
| 2014/15 | 2015/02/18 | Segunda Liga![]() |
União da Madeira (as União Madeira)1568 → 1564 (-4) | 1 - 1 | CD Aves1512 → 1516 (+4) | 53 / 26 / 22 % |
| 2014/15 | 2014/08/31 | Segunda Liga![]() |
CD Aves1564 → 1560 (-4) | 1 - 1 | União da Madeira (as União Madeira)1534 → 1538 (+4) | 50 / 27 / 24 % |
| 2013/14 | 2013/12/21 | Segunda Liga![]() |
União da Madeira (as União Madeira)1526 → 1533 (+7) | 1 - 0 | CD Aves1536 → 1529 (-7) | 45 / 28 / 27 % |
| 2013/14 | 2013/08/11 | Segunda Liga![]() |
CD Aves1557 → 1536 (-21) | 0 - 2 | União da Madeira (as União Madeira)1504 → 1525 (+21) | 52 / 26 / 22 % |
| 2012/13 | 2013/03/10 | Segunda Liga![]() |
CD Aves1558 → 1555 (-3) | 1 - 1 | União da Madeira (as União Madeira)1547 → 1550 (+3) | 48 / 27 / 25 % |
| 2012/13 | 2012/10/14 | Segunda Liga![]() |
União da Madeira (as União Madeira)1511 → 1511 (0) | 1 - 1 | CD Aves1596 → 1596 (0) | 37 / 29 / 34 % |
| 2011/12 | 2012/01/22 | Segunda Liga![]() |
CD Aves1572 → 1568 (-4) | 1 - 1 | União da Madeira (as União Madeira)1523 → 1527 (+4) | 52 / 26 / 22 % |
| 2011/12 | 2011/08/21 | Segunda Liga![]() |
União da Madeira (as União Madeira)1574 → 1580 (+6) | 3 - 2 | CD Aves1524 → 1518 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 2011/12 | 2011/08/14 | Portugal League Cup![]() |
CD Aves1525 → 1524 (-1) | 0 - 0 | União da Madeira (as União Madeira)1573 → 1574 (+1) | 41 / 29 / 30 % |
