42% home win
29% draw
29% away win
Head-to-head before 2017/02/11
8Vitória Setúbal
3draws
8GD Chaves
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Vitória Setúbal | ⌀ GD Chaves | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 19 | 8 | 3 | 8 | 23:23 | 1669 | 1635 | -1 | -17 |
Primeira Liga![]() |
19 | 8 | 3 | 8 | 23:23 | 1669 | 1635 | -1 | -17 |
Rating comparison
Vitória SetúbalGD Chaves
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2016/09/11 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1631 → 1628 (-3) | 0 - 0 | Vitória Setúbal1640 → 1643 (+3) | 45 / 28 / 27 % |
| 1998/99 | 1999/05/23 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1574 → 1565 (-9) | 1 - 2 | Vitória Setúbal1713 → 1722 (+9) | 31 / 29 / 39 % |
| 1998/99 | 1998/12/20 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1647 → 1653 (+6) | 1 - 0 | GD Chaves1595 → 1589 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 1997/98 | 1998/05/10 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1654 → 1640 (-14) | 1 - 2 | GD Chaves1625 → 1639 (+14) | 50 / 27 / 24 % |
| 1997/98 | 1998/01/11 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1599 → 1582 (-17) | 1 - 3 | Vitória Setúbal1657 → 1674 (+17) | 40 / 29 / 31 % |
| 1996/97 | 1997/04/06 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1634 → 1642 (+8) | 1 - 0 | GD Chaves1654 → 1646 (-8) | 44 / 28 / 28 % |
| 1996/97 | 1996/10/27 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1606 → 1595 (-11) | 0 - 1 | Vitória Setúbal1680 → 1691 (+11) | 38 / 29 / 33 % |
| 1994/95 | 1995/03/04 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1595 → 1592 (-3) | 0 - 0 | Vitória Setúbal1600 → 1603 (+3) | 46 / 28 / 26 % |
| 1994/95 | 1994/10/01 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1695 → 1679 (-16) | 0 - 1 | GD Chaves1570 → 1586 (+16) | 61 / 22 / 17 % |
| 1990/91 | 1991/03/03 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1644 → 1652 (+8) | 4 - 3 | Vitória Setúbal1665 → 1657 (-8) | 44 / 28 / 28 % |
| 1990/91 | 1990/09/30 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1673 → 1670 (-3) | 1 - 1 | GD Chaves1662 → 1665 (+3) | 48 / 27 / 25 % |
| 1989/90 | 1990/04/08 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1669 → 1682 (+13) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1730 → 1717 (-13) | 39 / 29 / 31 % |
| 1989/90 | 1989/11/26 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1730 → 1740 (+10) | 4 - 1 | GD Chaves1667 → 1657 (-10) | 54 / 25 / 21 % |
| 1988/89 | 1989/01/15 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1704 → 1690 (-14) | 0 - 1 | Vitória Setúbal1669 → 1683 (+14) | 50 / 27 / 23 % |
| 1988/89 | 1988/08/28 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1657 → 1670 (+13) | 2 - 0 | GD Chaves1700 → 1687 (-13) | 41 / 29 / 30 % |
| 1987/88 | 1988/05/08 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1704 → 1714 (+10) | 2 - 0 | Vitória Setúbal1694 → 1684 (-10) | 47 / 27 / 25 % |
| 1987/88 | 1987/12/27 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1666 → 1648 (-18) | 1 - 3 | GD Chaves1702 → 1720 (+18) | 42 / 29 / 29 % |
| 1985/86 | 1986/02/23 | Primeira Liga![]() |
Vitória Setúbal1624 → 1610 (-14) | 0 - 1 | GD Chaves1583 → 1597 (+14) | 51 / 26 / 23 % |
| 1985/86 | 1985/10/27 | Primeira Liga![]() |
GD Chaves1575 → 1590 (+15) | 4 - 2 | Vitória Setúbal1680 → 1665 (-15) | 35 / 29 / 36 % |
