44% home win
28% draw
28% away win
Head-to-head before 2018/12/08
9AC Libertas
6draws
12SP Tre Fiori
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ AC Libertas | ⌀ SP Tre Fiori | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 27 | 9 | 6 | 12 | 30:33 | 736 | 780 | 0 | -6 |
Campionato![]() |
22 | 6 | 5 | 11 | 22:27 | 737 | 785 | -1 | -26 |
San Marino Cup![]() |
5 | 3 | 1 | 1 | 8:6 | 730 | 753 | +4 | +20 |
Rating comparison
AC LibertasSP Tre Fiori
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017/18 | 2018/05/03 | Campionato neutral ground |
SP Tre Fiori728 → 731 (+3) | 1 - 1 | AC Libertas830 → 827 (-3) | 26 / 28 / 47 % |
| 2017/18 | 2018/03/18 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori746 → 735 (-11) | 0 - 1 | AC Libertas800 → 811 (+11) | 40 / 29 / 31 % |
| 2017/18 | 2017/10/20 | Campionato![]() |
AC Libertas774 → 780 (+6) | 2 - 1 | SP Tre Fiori722 → 716 (-6) | 52 / 26 / 22 % |
| 2016/17 | 2017/02/04 | Campionato![]() |
AC Libertas745 → 755 (+10) | 4 - 0 | SP Tre Fiori665 → 655 (-10) | 56 / 25 / 20 % |
| 2015/16 | 2015/11/08 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori743 → 750 (+7) | 1 - 0 | AC Libertas744 → 737 (-7) | 46 / 28 / 26 % |
| 2014/15 | 2014/12/14 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori670 → 683 (+13) | 2 - 0 | AC Libertas731 → 718 (-13) | 39 / 29 / 31 % |
| 2013/14 | 2014/04/23 | San Marino Cup![]() |
AC Libertas748 → 755 (+7) | 1 - 0 | SP Tre Fiori747 → 740 (-7) | 46 / 28 / 26 % |
| 2013/14 | 2014/03/29 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori717 → 715 (-2) | 0 - 0 | AC Libertas756 → 758 (+2) | 42 / 29 / 29 % |
| 2013/14 | 2014/01/26 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Fiori660 → 649 (-11) | 2 - 3 | AC Libertas735 → 746 (+11) | 38 / 29 / 33 % |
| 2013/14 | 2013/11/06 | San Marino Cup![]() |
AC Libertas777 → 772 (-5) | 1 - 1 | SP Tre Fiori675 → 680 (+5) | 58 / 24 / 18 % |
| 2013/14 | 2013/10/20 | Campionato![]() |
AC Libertas809 → 803 (-6) | 1 - 1 | SP Tre Fiori661 → 667 (+6) | 63 / 21 / 15 % |
| 2012/13 | 2012/11/18 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori796 → 782 (-14) | 1 - 2 | AC Libertas757 → 771 (+14) | 51 / 26 / 23 % |
| 2011/12 | 2012/05/11 | Campionato neutral ground |
AC Libertas726 → 730 (+4) | 1 - 1 | SP Tre Fiori865 → 861 (-4) | 23 / 26 / 51 % |
| 2011/12 | 2012/04/05 | Campionato![]() |
AC Libertas688 → 690 (+2) | 2 - 2 | SP Tre Fiori852 → 850 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 2010/11 | 2011/03/26 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori907 → 880 (-27) | 0 - 2 | AC Libertas638 → 665 (+27) | 75 / 16 / 9 % |
| 2010/11 | 2010/10/16 | Campionato![]() |
AC Libertas659 → 654 (-5) | 0 - 1 | SP Tre Fiori929 → 934 (+5) | 21 / 25 / 55 % |
| 2009/10 | 2010/03/28 | Campionato![]() |
AC Libertas654 → 643 (-11) | 1 - 3 | SP Tre Fiori845 → 856 (+11) | 27 / 28 / 45 % |
| 2009/10 | 2009/10/17 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori891 → 894 (+3) | 1 - 0 | AC Libertas670 → 667 (-3) | 71 / 18 / 11 % |
| 2008/09 | 2009/02/08 | Campionato![]() |
AC Libertas686 → 674 (-12) | 0 - 2 | SP Tre Fiori865 → 877 (+12) | 28 / 28 / 44 % |
| 2008/09 | 2009/01/24 | San Marino Cup![]() |
SP Tre Fiori865 → 869 (+4) | 2 - 1 | AC Libertas701 → 697 (-4) | 65 / 21 / 14 % |
| 2008/09 | 2008/10/03 | San Marino Cup![]() |
AC Libertas690 → 701 (+11) | 2 - 1 | SP Tre Fiori820 → 809 (-11) | 32 / 29 / 38 % |
| 2007/08 | 2008/02/09 | Campionato![]() |
AC Libertas744 → 733 (-11) | 0 - 1 | SP Tre Fiori813 → 824 (+11) | 39 / 29 / 32 % |
| 2006/07 | 2007/05/14 | Campionato neutral ground |
AC Libertas816 → 808 (-8) | 0 - 1 | SP Tre Fiori876 → 884 (+8) | 30 / 29 / 42 % |
| 2006/07 | 2006/12/04 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori837 → 846 (+9) | 4 - 2 | AC Libertas787 → 778 (-9) | 52 / 26 / 22 % |
| 2005/06 | 2006/02/04 | Campionato![]() |
AC Libertas779 → 766 (-13) | 0 - 1 | SP Tre Fiori755 → 768 (+13) | 49 / 27 / 24 % |
| 2004/05 | 2004/11/28 | Campionato![]() |
SP Tre Fiori725 → 713 (-12) | 1 - 2 | AC Libertas743 → 755 (+12) | 44 / 28 / 28 % |
| 2003/04 | 2003/10/17 | Campionato![]() |
AC Libertas672 → 659 (-13) | 1 - 2 | SP Tre Fiori672 → 685 (+13) | 46 / 28 / 26 % |
