42% home win
29% draw
29% away win
Head-to-head before 2017/10/14
12AC Libertas
6draws
7SS Folgore/Falciano
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ AC Libertas | ⌀ SS Folgore/Falciano | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 25 | 12 | 6 | 7 | 42:27 | 719 | 614 | -1 | -26 |
Campionato![]() |
22 | 12 | 6 | 4 | 41:21 | 724 | 614 | +1 | +22 |
San Marino Cup![]() |
3 | 0 | 0 | 3 | 1:6 | 686 | 611 | -16 | -48 |
Rating comparison
AC LibertasSS Folgore/Falciano
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2017/04/05 | Campionato![]() |
AC Libertas798 → 797 (-1) | 1 - 1 | SS Folgore/Falciano880 → 881 (+1) | 37 / 29 / 33 % |
| 2016/17 | 2016/10/16 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano903 → 886 (-17) | 1 - 2 | AC Libertas700 → 717 (+17) | 69 / 19 / 12 % |
| 2015/16 | 2015/12/06 | Campionato![]() |
AC Libertas713 → 696 (-17) | 0 - 4 | SS Folgore/Falciano847 → 864 (+17) | 32 / 29 / 39 % |
| 2014/15 | 2015/04/27 | San Marino Cup![]() |
AC Libertas763 → 752 (-11) | 0 - 1 | SS Folgore/Falciano831 → 842 (+11) | 39 / 29 / 32 % |
| 2014/15 | 2015/03/01 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano830 → 824 (-6) | 0 - 0 | AC Libertas711 → 717 (+6) | 60 / 23 / 17 % |
| 2014/15 | 2014/09/20 | Campionato![]() |
AC Libertas764 → 741 (-23) | 1 - 4 | SS Folgore/Falciano746 → 769 (+23) | 48 / 27 / 25 % |
| 2013/14 | 2013/12/08 | Campionato![]() |
AC Libertas754 → 731 (-23) | 0 - 2 | SS Folgore/Falciano637 → 660 (+23) | 60 / 23 / 17 % |
| 2012/13 | 2013/05/13 | Campionato neutral ground |
SS Folgore/Falciano600 → 593 (-7) | 0 - 2 | AC Libertas797 → 804 (+7) | 19 / 23 / 58 % |
| 2012/13 | 2012/11/09 | Campionato![]() |
AC Libertas765 → 757 (-8) | 0 - 0 | SS Folgore/Falciano518 → 526 (+8) | 73 / 17 / 10 % |
| 2011/12 | 2011/12/04 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano477 → 481 (+4) | 3 - 3 | AC Libertas736 → 732 (-4) | 21 / 25 / 53 % |
| 2010/11 | 2011/03/30 | San Marino Cup![]() |
SS Folgore/Falciano496 → 517 (+21) | 3 - 0 | AC Libertas665 → 644 (-21) | 29 / 29 / 43 % |
| 2010/11 | 2011/03/19 | Campionato![]() |
AC Libertas626 → 633 (+7) | 3 - 0 | SS Folgore/Falciano494 → 487 (-7) | 62 / 22 / 16 % |
| 2010/11 | 2011/01/15 | San Marino Cup![]() |
AC Libertas629 → 613 (-16) | 1 - 2 | SS Folgore/Falciano507 → 523 (+16) | 61 / 23 / 17 % |
| 2010/11 | 2010/10/03 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano506 → 508 (+2) | 1 - 1 | AC Libertas661 → 659 (-2) | 30 / 29 / 41 % |
| 2009/10 | 2010/04/17 | Campionato![]() |
AC Libertas649 → 643 (-6) | 1 - 1 | SS Folgore/Falciano523 → 529 (+6) | 61 / 22 / 17 % |
| 2009/10 | 2009/10/31 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano538 → 549 (+11) | 1 - 0 | AC Libertas670 → 659 (-11) | 32 / 29 / 39 % |
| 2008/09 | 2008/12/13 | Campionato![]() |
AC Libertas696 → 701 (+5) | 1 - 0 | SS Folgore/Falciano583 → 578 (-5) | 60 / 23 / 17 % |
| 2007/08 | 2007/12/09 | Campionato![]() |
AC Libertas734 → 741 (+7) | 4 - 1 | SS Folgore/Falciano580 → 573 (-7) | 64 / 21 / 15 % |
| 2006/07 | 2007/04/22 | Campionato![]() |
AC Libertas798 → 804 (+6) | 4 - 1 | SS Folgore/Falciano622 → 616 (-6) | 66 / 20 / 14 % |
| 2006/07 | 2006/11/11 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano605 → 591 (-14) | 1 - 4 | AC Libertas784 → 798 (+14) | 28 / 28 / 44 % |
| 2005/06 | 2006/02/11 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano534 → 523 (-11) | 0 - 3 | AC Libertas766 → 777 (+11) | 23 / 26 / 50 % |
| 2004/05 | 2005/03/13 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano480 → 471 (-9) | 0 - 3 | AC Libertas765 → 774 (+9) | 19 / 24 / 56 % |
| 2004/05 | 2004/10/06 | Campionato![]() |
AC Libertas703 → 705 (+2) | 1 - 0 | SS Folgore/Falciano461 → 459 (-2) | 73 / 17 / 10 % |
| 2003/04 | 2004/04/03 | Campionato![]() |
SS Folgore/Falciano500 → 486 (-14) | 0 - 4 | AC Libertas684 → 698 (+14) | 27 / 28 / 44 % |
| 2003/04 | 2003/09/20 | Campionato![]() |
AC Libertas653 → 665 (+12) | 3 - 0 | SS Folgore/Falciano647 → 635 (-12) | 47 / 28 / 25 % |
