38% home win
29% draw
32% away win
Head-to-head before 1972/02/20
8FC Barreirense
6draws
9CD da CUF Barreiro
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ FC Barreirense | ⌀ CD da CUF Barreiro | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 23 | 8 | 6 | 9 | 33:31 | 1632 | 1722 | +3 | +62 |
Primeira Liga![]() |
23 | 8 | 6 | 9 | 33:31 | 1632 | 1722 | +3 | +62 |
Rating comparison
FC BarreirenseCD da CUF Barreiro
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1971/72 | 1971/10/17 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1707 → 1703 (-4) | 1 - 1 | FC Barreirense1667 → 1671 (+4) | 51 / 26 / 23 % |
| 1970/71 | 1971/05/02 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1673 → 1687 (+14) | 3 - 0 | CD da CUF Barreiro1712 → 1698 (-14) | 42 / 29 / 29 % |
| 1970/71 | 1970/12/13 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1719 → 1714 (-5) | 0 - 0 | FC Barreirense1645 → 1650 (+5) | 55 / 25 / 20 % |
| 1969/70 | 1970/01/18 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1703 → 1688 (-15) | 0 - 1 | FC Barreirense1620 → 1635 (+15) | 56 / 24 / 20 % |
| 1969/70 | 1969/09/14 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1539 → 1531 (-8) | 3 - 4 | CD da CUF Barreiro1723 → 1731 (+8) | 27 / 28 / 44 % |
| 1967/68 | 1968/03/31 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1516 → 1528 (+12) | 3 - 2 | CD da CUF Barreiro1688 → 1676 (-12) | 28 / 28 / 43 % |
| 1967/68 | 1967/11/05 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1698 → 1701 (+3) | 1 - 0 | FC Barreirense1521 → 1518 (-3) | 67 / 20 / 14 % |
| 1965/66 | 1966/05/01 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1791 → 1796 (+5) | 7 - 3 | FC Barreirense1550 → 1545 (-5) | 73 / 17 / 10 % |
| 1965/66 | 1966/01/02 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1570 → 1565 (-5) | 0 - 1 | CD da CUF Barreiro1848 → 1853 (+5) | 20 / 24 / 56 % |
| 1963/64 | 1964/04/19 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1545 → 1539 (-6) | 0 - 1 | CD da CUF Barreiro1789 → 1795 (+6) | 23 / 26 / 52 % |
| 1963/64 | 1964/01/12 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1733 → 1737 (+4) | 2 - 1 | FC Barreirense1580 → 1576 (-4) | 64 / 21 / 15 % |
| 1962/63 | 1963/05/12 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1581 → 1602 (+21) | 3 - 0 | CD da CUF Barreiro1759 → 1738 (-21) | 28 / 28 / 44 % |
| 1962/63 | 1963/01/27 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1753 → 1746 (-7) | 1 - 1 | FC Barreirense1562 → 1569 (+7) | 68 / 19 / 13 % |
| 1960/61 | 1961/03/05 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1776 → 1759 (-17) | 0 - 1 | FC Barreirense1563 → 1580 (+17) | 70 / 18 / 12 % |
| 1960/61 | 1960/11/13 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1623 → 1614 (-9) | 0 - 1 | CD da CUF Barreiro1747 → 1756 (+9) | 33 / 29 / 38 % |
| 1958/59 | 1959/01/04 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1698 → 1709 (+11) | 2 - 0 | CD da CUF Barreiro1694 → 1683 (-11) | 47 / 28 / 26 % |
| 1958/59 | 1958/09/21 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1659 → 1658 (-1) | 2 - 2 | FC Barreirense1712 → 1713 (+1) | 40 / 29 / 31 % |
| 1957/58 | 1958/03/23 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1684 → 1665 (-19) | 0 - 2 | FC Barreirense1699 → 1718 (+19) | 44 / 28 / 27 % |
| 1957/58 | 1957/12/01 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1718 → 1696 (-22) | 1 - 3 | CD da CUF Barreiro1645 → 1667 (+22) | 55 / 25 / 20 % |
| 1956/57 | 1956/12/23 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1662 → 1672 (+10) | 2 - 1 | FC Barreirense1757 → 1747 (-10) | 36 / 29 / 35 % |
| 1956/57 | 1956/09/16 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1739 → 1748 (+9) | 3 - 1 | CD da CUF Barreiro1701 → 1692 (-9) | 51 / 26 / 23 % |
| 1955/56 | 1956/04/15 | Primeira Liga![]() |
CD da CUF Barreiro1706 → 1704 (-2) | 1 - 1 | FC Barreirense1734 → 1736 (+2) | 43 / 29 / 28 % |
| 1955/56 | 1955/12/04 | Primeira Liga![]() |
FC Barreirense1718 → 1715 (-3) | 1 - 1 | CD da CUF Barreiro1719 → 1722 (+3) | 46 / 28 / 26 % |
